Ювентус спечели гостуването си на Фрозиноне с 2:0 в среща от 24-ия кръг на Серия А, постигайки 14 поредна победа в местния шампионат. Цял мач за домакините игра българският национал Александър Тонев, който обаче не успя да помогне на своя отбор да изтръгне нещо от италианския шампион.

"Бианконерите" можеха да поведат в самото начало на срещата, но Стураро с глава не успя да порази целта. Няколко минути по-късно домакините също бяха близо до гола, след като Чиофани стреля, но милиметри го разделиха от гола.

В 30-ата минута Стурари стреля от дистанция , но Леали изби. Топката попадна у Дибала, който от непосредствена близост не успя да улучи вратата.

В самия край на първата част Мората излезе сам срещу Леали, но не успя да го преодолее.

През второто полувреме гостите се опитаха да наложат натиск, но трудно създаваха голови положения. Вса пак в 73-ата минута Куадрадо откри резултата след асистенция на Сандро. В 91-ата минута Дибала оформи крайното 2:0, след като получи пас от Мората и със силен шут матира Леали.

Ювентус заема второ място във временното класиране с актив от 54 точки. Фрозиноне е на предпоследната 19-та позиция с 19 точки.

Фрозиноне – Ювентус 0:2
0:1 Куадрадо (73)
0:2 Дибала (91)

Фрозиноне: Леали, Рози, Бланчард, Русо, Кривело, Гори (81-Содимо), Чибса (72-Фрара), Самарко, Тонев, Чиофани (86-Лонго), Диониси
Треньор: Роберто Стелона

Ювентус: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини (77-Ругани), Куадрадо, Стураро (66-Перейра), Маркизио, Погба, Сандро, Дибала, Мората (93-Фавили)
Треньор: Макс Алегри

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!