Челси разби като гост втородивизионния Милтън Кийнс Донс с 5:1 и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

„Сините” от Лондон поведоха в 15-ата минута с гол на бразилеца Оскар, разписал се след асистенция на сънародника си Диего Коста, който игра за националния тим на Испания. Шест минути по-късно Дарън Потър изравни за 1:1 след пас на Самир Карътърс, но в 32-ата минута отново Оскар изведе гостите напред в резултата след подаване на Рубен Лофтъс-Чийк.

В 44-ата минута Оскар оформи хеттрик и увеличи преднината на гостите. Този път асистент на попадението бе испанският национал Сеск Фабрегас.

След почивката в 55-ата минута Еден Азар се разписа от дузпа, а след това в 62-ата минута подаде на Бертран Траоре, оформил крайния резултат в срещата. До края на мача домакините не намериха сили за друго попадение, което да направи загубата им по-почетна.

Милтън Кийнс - ЧЕЛСИ 1:5
0:1 Оскар (15), 1:1 Дарън Потър (21), 1:2 Оскар (32), 1:3 Оскар (44), 1:4 Еден Азар (55-дузпа), 1:5 Бертран Траоре (62)