"Ботев" (Пловдив) допусна втора поредна загуба на турска земя, след като допусна поражение с 0:2 от третодивизионния унгарски Нийрегихаза. Срещата пропусна звездата на пловдивчани Тодор Неделев, който е болен.

"Канарчетата" бяха по-активният отбор през целия двубой, но трудно създаваха положения пред противниковата врата.

Унгарците излязоха напред в резултата в 43-ата минута, когато Петер беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Християн Димитров срещу противников играч.

"Ботев" можеше да изравни в началото на второто полувреме, но Старокин не успя да порази целта от 6-7 метра. Последва пропуск на Христов, чийто шут беше отразен от Володимир.

В 72-ата минута Филипов сбърка при изнасяне на топката, от което се въползва Ласло. Играчът на Нийрегихаза засече от въздуха центриране и оформи крайния резултат.

Това бе третата контрола на Ботев в Анталия, след като до момента възпитаниците на Николай Костов се бяха наложили над румънския Поли Тимишоара (4:1) и загубиха от полския Висла Краков (1:3).

"БОТЕВ" - Нийрегихаза 0:2
0:1 Петер (43-д)
0:2 Ласло (72)

"БОТЕВ": Виктор Голас, Йордан Христов, Християн Димитров, Орлин Старокин, Филип Филипов, Юсейн Саркан, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Борис Тютюков, Грегъри Нелсън, Рахави Кифуети
(М. Димитров, Галев, Купенов, Колев, Камберов, Васев, Терзиев, Игнатов, Марин, Милев, Гамаков)

НИЙРЕГИХАЗА: 78. Володимир, 13. Р. Тамаш, 71. Вилмош, 85. Т. Тамаш, 33. Ф. Марк, 6. Луис, 7. Игор, 9. Ласло, 8. Жаболч, 11. Ш. Марк, 60. Петер (45. Бенце, 4. К. Джердьо, 10. Момададу, 15. П. Джердьо, 18. Кевин, 19. Саво)