Славия направи 0:0 с лидера в словашкото първенство Тренчин в контрола, играна на турска земя. Срещата беше изгледана на живо от националния селекционер на България Ивайло Петев и треньора на Иртиш Димитър Димитров - Херо. Неофициален дебют с екипа на столичани направи Сердер Сердеров, който започна като титуляр.

Първата част от мача няма да се запомни с много голови ситуации пред двете врати. В 26-ата минута дойде най-чистото положение за "белите", но удар на Ивайло Димитров не намери целта. Вратарят Георги Петков пък се намеси добре при няколко далечни удара на словаците.

През второто полувреме статуквото на терена се запази. Преолбадаваше битката в средата на терена, а головите ситуации бяха малко. В 56-ата минута Янис Карабельов шутира опасно, но топката бе изчистена в корнер, след изпълнението на който не произлезе нищо.

В заключителните минути на мача Дуде Н'дунгала опита късмета си, отправяйки хубав удар, но стражът на Тренчин отрази.

Следващата контрола на Славия е на 7 февруари /неделя/ срещу Иртиш на Димитър Димитров.