Тотнъм се класира за петия кръг на Купата на Англия след успех над Колчестър като гост с 4:1. Насер Шадли на два пъти, Ерик Дайър и Том Каръл се разписаха за "шпорите", Бен Дейвис пък си вкара автогол.

Тотнъм излезе напред в резултата в 27-ата  минута, когато Насер Шадли стреля от границата на наказателното поле и не остави шансове на стража на домакините.

В 64-ата минута Ерик Дайър стреля от 35 метра, топката рикошира в гърба на бранител на Колчестър и излъга вратаря Джейк Кийн - 0:2.

Шадли оформи класическия резултат в 78-ата минута, когато засече с глава центриране на Трипиър отдясно.  Само минута по-късно Колчестър намали. Удар на Мейси отляво срещна гредата, а Бен Дейвис засече топката в собствената си врата.

В 82-ата минута Том Каръл оформи крайното 1:4 с удар отблизо след подаване на Шадли.