Литекс записа поредна победа по време на зимната си подготовка. "Оранжевите" надвиха норвежкия  Стрьомгодсет с 1:0 в контролен мач, игран в Ла Манга (Испания). Там тимът на Любослав Пенев е на подготвителен лагер.

Единственото попадение падна в 82-ата минута. Тогава Мариус Хойбратен от норвежците отклони центриране на Иван Горанов в собствената си врата.

В първата проверка на испанска земя Литекс победи Од Гренланд с 2:0 в дебюта на Пенев.

С успеха ловчанлии оглавиха класирането на турнира „Коста дел Сол“. Момчетата на Пенев вече имат две победи в два мача. На 2 февруари им предстои сблъсък с хърватския гранд Динамо (Загреб).

В 35-та минута Кулма изведе отлично Йонсен, но той стреля над гредата. Последваха още две много изгодни ситуации пред нападателя след пасове на Диого Виана, но гол не падна. Отделно норвежкият рефер спести явна дузпа срещу португалското крило, както и не даде авантаж в две ситуации, при които българите излизаха на чисти позиции.

Литекс продължи да има превес и след почивката.В 47-та минута стражът на Стрьомгодсет спаси с мъка пряксвободен удар на Виана. Четвърт час по-късно след акция на Нунеш топката стигна до Горанов. Но шутът му бе избит от бранител пред вратата.

Чак в 73-та минута норвежците стигнаха до по-сериозна опасност, но Алекс Конов хладнокръвно спаси. В ответната атака Кирил Десподов направи неудържим слалом по фланга, но страничния рефер отсъди засада.

В 80-та минута последва нова опасна атака на оранжевите, но Арсенио стреля над напречната греда.В 82-та минута логичното все пак се случи и ловчанлии откриха резултата. Иван Горанов нахлу в наказателното поле и в настъпилото разбъркване и след рикошет топката се озова в мрежата за 0:1. В самия край на мача Милчо Ангелов можеше да затвърди победата. Таранът открадна топката и излезе сам срещу стража на Стрьомгодсет, но бе блокиран миг преди да нанесе решителен удар.

Литекс: Винисиус Баривиера, Елтон, Рафа Перез, Пламен Гълъбов, Антон Недялков, Никола Колев, Красимир Станоев, Васил Шопов, Диого Виана, Густаво Кулма, Бьорн Йонсен ( Александър Конов, Кристиян Малинов, Иван Горанов, Арсенио Нунеш, Александър Цветков, Румен Руменов, Кирил Десподов, Милчо Ангелов)

Програма на Литекс до края на лагера в Испания

в Ла Манга:
02.02 контрола с Динамо Загреб (Хърватия)
06.02 контрола с Волеренга (Норвегия)

в Марбея:
08.02 контрола с Рубин Казан(Русия)
10.02 контрола с Днепър (Украйна)
11.02 контрола със Спартак Москва (Русия)
14.02 контрола с Динамо Киев (Украйна)

ВИЖТЕ НОВОТО КЛАСИРАНЕ НA "А" ГРУПА

"А" група, сезон 2015/16 - програма, резултати и листа на голмайсторите "Б" група, сезон 2015/2016 - програма, резултати и класиране Купа на България - сезон 2015/2016 топка_1.jpg BALL.jpg SOC.jpg soccer_02_1__1.jpg