„Левски“ записа успех и в третата си контрола по време на зимната подготовка. Тимът на Стойчо Стоев победи с 3:2 украинския Олександрия в среща, играна на стадиона на хотелския комплекс „Сусеси“ в турския курорт Белек. Двубоят беше изгледан и от националния селекционер Ивайло Петев. До момента по време на зимната си подготовка „сините“ победиха Свиленград с 6:0 и казахстанския Тобол с 2:0.

„Левски“ взе равен аванс, когато в 4-ата минута Георги Костадинов се разписа с глава. Олександрия изравни три минути по-късно. Михаил Козак наказа грешка на Боян Йоргачевич. След още две минути „сините“ възстановиха преднината си. Сърджан Лукин беше точен с глава, след като се оказа непокрит в наказателното поле.

Последваха пропуски на Прохазка за „Левски“ и на Козак и Пономарьов за украинския тим. В 30-ата минута Роман Прохазка не успя да вкара дузпа, отсъдена за фаул срещу Франсис Нар.

До края на първото полувреме Александрия удари греда, а Йоргачевич спаси дузпа, изпълнена от Таргамадзе. На почивката Стойчо Стоев направи четири смени. В началото на втората част Радослав Цонев не успя да уцели празната врата на Олександрия.

Десет минути преди края „Левски“ стигна до трети гол. Мигел Бедоя се разписа при изпълнението на непряк свободен удар на границата на вратарското поле. Четири минути по-късно Леонов върна едно попадение за украинския тим, като след неговия удар топката се удари в гредата и гърба на Любенов, за да влезе в мрежата.

Следващата контрола на „Левски“ е на 29 януари. Тогава „сините“ се изправят срещу друг украински отбор – Волин (Луцк).

„Левски“ - Олександрия 3:2
1:0 Георги Костадинов (4), 1:1 Михайло Козак (7), 2:1 Сърджан Лукин (9), 3:1 Мигел Бедоя (80), 3:2 Леонов (84)

„Левски“: Боян Йоргачевич (46-Александър Любенов, 86-Димитър Шейтанов), Александър Александров, Сашо Александров (70-Атанас Кабов), Сърджан Лукин, Мики Орачев (46-Веселин Минев), Роман Прохазка, Георги Костадинов (55-Станислав Иванов), Джереми Де Ноойер (46-Радослав Цонев), Мигел Бедоя, Мехди Бурабия (75-Георги Янев), Франсис Нар (86-Алекс Боримиров)

Олександрия: Андрей Новак, Сергей Чеботаев, Антон Шендрик, Сергей Басов,  Артьом Чорни, Андрий Запорожан, Василий Грицук, Михайло Козак, Станислав Кулиш, Виталий Пономар, Давид Таргамадзе

"А" група, сезон 2015/16 - програма, резултати и листа на голмайсторите "Б" група, сезон 2015/2016 - програма, резултати и класиране Купа на България - сезон 2015/2016 топка_1.jpg BALL.jpg SOC.jpg soccer_02_1__1.jpg