Новак Джокович елиминира доста трудно Жил Симон на Аустрелиън Оупън след успех в драматичен петсетов мач. Световният №1 се класира на 1/4-финалите, надделявайки срещу французина с 6:3, 6:7(1), 6:4, 4:6, 6:3.

Симон се протовопостави отлично на Джокович, като на два пъти изравняваше резултата в сетовете до 2:2, но в решителната пета част класата на Ноле си каза думата и миналогодишният шампион успя да продължи напред.

Това беше десета поредна победа на Джокович срещу французина, а на четвъртфинал петкратният шампион в Мелбърн ще играе с Кей Нишикори, срещу когото има пет победи и две загуби, една от които без игра.

Сблъсъкът на сърбина със Симон продължи цели 4 часа и 32 минути. Ноле направи 62 уинъра и 100 непредизвикани грешки срещу 32/68 за 31-годишния французин.

С успеха Джокович се класира за 27-и пореден 1/4-финал на турнир от "Големия шлем" и девети пореден в Мелбърн.

В момента се играе още един 1/4-финал - Роберто Баутиста Агут (Испания) - Томаш Бердих (Чехия). Гледайте - ТУК или ТУК!