Лудогорец постигна престижна победа във втората си контрола за 2016 година. "Орлите" надделяха над чешкия шампион Виктория (Пилзен) с 2:1 в мач, игран в комплекс "Корнелия" в турския курорт Белек.

Срещата започна с неприятна новина за треньорът Георги Дерменджиев. Титулярният бранител на разградчани Георги Терзиев се контузи още в началните минути и трабваше да бъде принудително заменен от Марем. Все още не е ясно колко сериозна е трамвата на българския национал.

Първата добра ситуация за гол в мача бе за "орлите". В 10-ата минута звездата на Клаудиу Кешеру излезе сам срещу стража Болек, но не успя да го преодолее.

В средата на полувремето българският шампион излезе напред в резултата. Марселиньо се разписа, след като стреля с левия крак и прати топката в далечния ъгъл на вратаря на Виктория. В 38-ата минута Лукоки отбеляза втори гол за Лудогорец, който обаче бе отменен заради засада.

Разградчани стартираха силно през втората част и в 51-ата минута Лукаш Саша удвои, възползвайки се от грешка на защитник на чешкия шампион. Само няколко минути по-късно Виктория се върна в мача с попадение на Кончал, който отбеляза отблизо с глава и оформи крайния резултат.

Следващите контроли на Лудогорец са срещу Заря (Луганск), Стяуа, Бърно, Слован (Братислава) и БАТЕ (Бориов).

ЛУДОГОРЕЦ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 2:1
1:0 Марселиньо (28)
2:0 Саша (51)
2:1 Koнчал (55)

Лудогорец:
 1. Владислав Стоянов, 77. Витиня, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 18. Светослав Дяков, 30 Андрей Препелица, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки, 28. Клаудио Кешеру (Борян, Марем, Александров, Анисе, Саша, Кишада, Сисиньо, Кафу, Чунчуков)

Виктория (Пилзен):
 13. Болек, 3. Матею, 4. Хубник, 22. Баранек, 8. Лимберски, 17. Хрошовски, 9. Ванек, 10. Копич, 26. Колар, 30. Кончал, 12. Дуриш
Резерви: 1. Козачик, 27. Райторал, 29. Кучера, 2. Хейда, 31. Сукан. 7. Хорва, 11. Петржела, 35. Крменчик, 19. Коваржик. 16. Холенда

"А" група, сезон 2015/16 - програма, резултати и листа на голмайсторите "Б" група, сезон 2015/2016 - програма, резултати и класиране Купа на България - сезон 2015/2016 топка_1.jpg BALL.jpg SOC.jpg soccer_02_1__1.jpg