Локомотив (Пловдив) загуби с 0:2 от четвъртодивизионния германски Вакер Нордхаузен в първата си контрола за 2016 година. Мачът се игра на терена на хотел „Титаник Бийч Лара“, след като вчера бе отложен заради проливен дъжд.

Вакер откри резултата при първия си удар към противниковата врата. Това стана в 11-ата минута, след като отбраната на черно-белите не успя да изчисти добре една топка. Тя попадна в краката на Беренс Корвин, който с шут по земя от границата на наказателното поле я прати под плонжа на Витанов за 0:1.

В 24-ата минута Емил Гъргоров бе близо до изравняване. Той направи пробив през центъра, финтира противников играч, след което шутира силно, но вратарят на Вакер изби. При добавката Мансур стреля от два метра над вратата, но беше и в положение на засада.

В края на първото полувреме Локо пропусна други две чудесни възможности за отбелязване на гол. В 39-ата минута Карагарен проби по левия фланг и изведе Мансур Гуайе на 5-6 метра сам срещу вратаря на Вакер. Нападателят обаче шутира в тялото му и топката излезе в корнер.

Две минути по-късно Веселин Марчев получи пас, навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, но вратарят на Вакер отново изби в корнер.

През второто полувреме Локо владееше по-често топката, но въпреки това трудно стигаше до добри ситуации за гол. В 51-ата минута Велковски шутира от границата на наказателното поле, но високо над гредата.

Десетина минути по-късно младият нападател бе фаулиран грубо пред пеналта, а при отсъдения пряк свободен удар Балдовалиев стреля в стената. В 82-ата минута Карагарен пресече пас на противниковия вратар и опита далечен изстрел, при който обаче топката излезе в аут.

В 86-ата Вакер реши мача с втори гол. Това стана след центриране от фаул, при което централният защитник на немския тим Кевин Ненхубер засече с глава от малкия пеналт за 0:2.

Съставът на Локомотив (Пловдив):

Първо полувреме: Витанов, Крумов, Кавдански, Тунчев (кап), Амрауи, Вълчев, Велев, Бакалов (33- Карагарен), Марчев, Гъргоров, Мансур

Второ полувреме: Кацарев, Янъков, Попов, Котев (70- Димитров), Стоянов, Райнов, Кики, Велковски, Карагарен, Балдовалиев, Камбуров (кап)

"А" група, сезон 2015/16 - програма, резултати и листа на голмайсторите "Б" група, сезон 2015/2016 - програма, резултати и класиране Купа на България - сезон 2015/2016 топка_1.jpg BALL.jpg SOC.jpg soccer_02_1__1.jpg