Славия победи с 6:1 третодивизионния Витоша Бистрица в първата си контрола за 2016 година. Двубоят бе дебют за новия треньор на "белите" - руснака Александър Тарханов. Срещата се игра на изкуствения терен на комплекс "Царско село". Наставникът заложи на два различни състава, като в стартовия бяха по-опитните и считаните за титуляри, а във втория се появиха предимно юноши. Сред тях беше и каращият проби литовец Мариус Папшис.

Изненадващо Витоша откри резултата в 16-ата минута след гол на Мариян Хаджиев. В 37-ата минута съдията Вихрен Манев отсъди дузпа за Славия. Вратарят на Витоша Михаил Иванов отрази първия удар на Антон Карачанаков, но при добавката нападателят бе точен за 1:1. В 39-ата минута Георг Илиев центрира отдясно и на втора греда с мощен шут Карачанаков направи 2:1. В 44-ата отново след пас на Георг Илиев - Ивайло Димитров, покачи на 3:1. В 65-ата минута младежкият национал Янис Карабельов направи резултата 4:1, а в 74-ата минута автогол си отбеляза вратарят на Витоша след хубав пробив и удар на Папшис. Йонов оформи крайния резултат в края на двубоя.

Славия - Витоша (Бистрица) 6:1
0:1 Мариян Хаджиев (16), 1:1 Антон Карачанаков (37), 2:1 Антон Карачанаков (39), 3:1 Ивайло Димитров (44), 4:1 Янис Карабельов (65), 5:1 Михаил Иванов (74-автогол), 6:1 Йонов (89)

Славия:
Георги Петков, Мартин Дечев, Стефан Велков, Цветомир Панов, Георг Илиев, Емил Мартинов, Василев, Петър Атанасов, Ивайло Димитров, Антон Карачанаков (Марио Кирев, Емил Стоев, Владимир Семерджиев, Янис Карабельов, Димитър Буров, Георги Йонов, Мариус Папшис, Иван Драголов, Ивайло Марков, Петко Христов).

"А" група, сезон 2015/16 - програма, резултати и листа на голмайсторите "Б" група, сезон 2015/2016 - програма, резултати и класиране Купа на България - сезон 2015/2016 топка_1.jpg BALL.jpg SOC.jpg soccer_02_1__1.jpg