Лукойл Академик победи Рилски спортист с 91:88 в оспорван мач от 15 кръг на баскетболното ни първенство. Домакините бяха на косъм да загубят, след като две минути преди края падаха с две точки, а 30 секунди до последния съдийски сигнал резултатът бе равен. След успеха шампионите продължават да са лидери в класирането с 14 победи и само 1 загуба, докато Рилецо е четвърти с 9 победи и 6 поражения.

Желко Шакич бе най-добър за победителите с дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби. С 14 точки и 7 борби се включи Филип Барович, а 13 точки и 7 асистенции имаше Павлин Иванов. За гостите с 26 точки завърши Франк Търнър, а по 20 имаха Тони Гуджино и Йордан Бозов.

Статистическите показатели между двата тима бяха почти изравнени с изключение на стрелбата от тройката. Рилски спортист наниза 11 от 27 опита, докато домакините бяха само 6/25. При наказателните удари обаче шампионите бяха 19 от 22, а самоковци само 9 от 10.