Балкан (Ботевград) победи Черно море със 106:73 в мач от баскетболното първенство. Домакините записаха 13-та победа от началото на сезона, имат и две загуби.

За пореден мач вицешампионите разстреляха противника от зоната за три точки. Баскетболистите на Балкан стреляха 39 пъти от тройката и вкараха 20 (51%). Капитанът Мартин Маринов отново поведе тима си напред с 24 точки (шест тройки), Мартин Дурчев добави 23 (три от три от тройката), Марко Бъркич вкара 17 точки (пет тройки от осем опита), Васил Александров остана с 12. За Черно море Николай Стоянов бе най-резултатен със 17 точки.

Балкан започна вихрено двубоя и натрупа солиден аванс, отказвайки противника. Ботевградчани бяха жестоки от линията за три точки, вкарвайки шест от девет опита за осем минути. Само за първата част "зелените" натрупаха аванс от 11 точки при 31:20, реализирайки седем тройки от десет опита. По-малко от шест минути преди края на полувремето гостите стопиха разликата при резултат 37:28 след кош на Маравич. Три минути преди края на полувремето капитанът на Балкан Мартин Маринов продължи рецитала си от тройката. Само за няколко секунди Маринов наниза две тройки за 48:33, като отбеляза 20-ата си точка (шест успешни шута от осем опита от тройката). Васил Александров наниза още една тройка за Балкан за 55:43 на полувремето. Само за 20 минути ботевградчани стреляха 23 пъти от тройката и вкараха 13.

В третата част Черно море задържа изоставане от десетина точки, но основни играчи натрупаха лични нарушения и трябваше да седнат за известно време на скамейката. Марко Бъркич наниза 15-та тройка за Балкан при 71:56. В началото на четвъртата част Балкан дръпна с 22 точки - най-голямата разлика от началото на мача, при резултат 81:59. Бъркич вкара петата си тройка за 84:59. Пет минути преди края Фортънбъри наниза тройка за 87:63, при което треньорът на Черно море Спас Натов взе прекъсване. В оставащите минути Балкан продължи да наказва жестоко противника от зоната за три точки. Васил Александров наниза от далечно разстояние за 97:65, а Дурчев заби мощно за 99:65. В крайна сметка Балкан спечели със 106:73.