„Левски“ започна годината с убедителна победа. „Сините“ се наложиха с 6:0 над Свиленград в контролна среща, която сложи край на лагера на тима в граничния град.

Треньорът Стойчо Стоев пусна в стартовия състав две от новите попълнения – Александър Александров и Франсис Нар. Сред титулярите попадна и Санти Нгом, който беше привлечен още през есента от Шумен.

Пороят от голове под дъжда на стадион „Колодрума“ започна още в 6-ата минута, когато Божидар Краев с глава засече центриране на Бедоя. Две минути по-късно той удвои на празна врата след асистенция на новото попълнение Франсис Нар.

В 13-ата минута Мигел Бедоя беше точен при добавката на удар на Джереми де Нойер, който се отби в гредата. Четири минути по-късно испанецът вкара втория си гол след извеждащ пас на Краев.

Шест минути преди почивката Де Нойер се разписа с далечен удар. Стойчо Стоев пусна доста юноши след почивката и головете намаляха. „Левски“ все пак стигна до шесто попадение. Илия Димитров се разписа с глава в 58-ата минута след центриране на Мики Орачев. Пет минути по-късно на терена се появи още едно от новите попълнения на тима - Сърджан Лукин.

След мача „Левски“ се прибира в София, където ще остане до 20 януари, когато заминава на лагер в Турция.

"Левски" - Свиленград 6:0
1:0 Божидар Краев (6), 2:0 Божидар Краев (8), 3:0 Мигел Бедоя (13), 4:0 Мигел Бедоя (17), 5:0 Джереми де Нойер (39), 6:0 Илия Димитров (59)

„Левски“: Александър Любенов, Александър Александров, Сашо Александров, Максимилиан Карнер, Веселин Минев, Георги Костадинов, Джереми де Нойер, Мигел Бедоя, Божидар Краев, Франсис Нар, Санти Нгом (Роман Прохазка, Галин Ташев, Мики Орачев, Радослав Цонев, Георги Янев, Атанас Кабов, Илия Димитров, Петър Иванов, Сърджан Лукин, Алекс Боримиров, Николай Кръстев)
Треньор: Стойчо Стоев

Свиленград: Янислав Иванов, Петьо Николов, Ангел Попов, Кирчо Крумов, Атанас Кръстев, Христо Зотев, Даниел Добринов, Мартин Гочевски, Димитър Димитров, Иван Ангелов, Костадин Желев
Треньор: Георги Каменов