Лидерът в Суперлигата Нефтохимик 2010 (Бургас) победи ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:14, 25:19) в дерби от 11-ия кръг на Националната волейболна лига. „Армейците” оказаха здрава съпротива в първия гейм, но после класата на доманите си каза думата. Те бяха подкрепяни и от препълнената зала „Младост“. Бургазлии са лидер съв временното класиране с 24 точки (8 победи и само 2 загуби). Те имат и мач по-малко от своите преследвачи.

ЦСКА заема осмото място с 15 т. През следващата седмица, на 23 януари, Нефтохимик ще изиграе отложения си мач от 10-и кръг като гост на Монтана, а следващият редовен кръг на първенството е на 29 януари.

Арда пък пречупи трудно Тетевен Волей (Тетевен) с 3:2 (21:25, 25:21, 29:31, 25:11, 17:15) в собствената зала „Арпезос”, след повече от два часа игра. Тимът от Кърджали е четвърти място във временното класиране.