Националният отбор на Германия по волейбол няма да играе на Олимпиадата през лятото. Това стана, след като момчетата на Витал Хайнен загубиха от Полша мача за 3/4 място на олимпийската квалификация в Берлин. Полша като завършил на трето място печели право на участие в последната допълнителна квалификация в Япония, а четвъртият Германия е аут и както България, няма да играе на Олимпиадата.

По-късно днес е финалът на олимпийската квалификация между Русия и Франция. Победителят получава квотата за Рио, а финиширалият на второ място отива заедно с Полша на допълнителната квалификация в Токио.

"Дружина полска" взе завързания мач в зала "Макс Шмелинг Хале" с 3:2 гейма. Германците имаха мачбол в четвъртата част, но не се възползваха и след 28:26 за Полша двубоят трябваше да се реши след тайбрек. В него поляците победиха с 16:14./БЛИЦ