Балкан (Ботевград) постигна безапелационна победа при гостуването си на Черноморец. Вицешампионите победиха бургазлии със 115:79 в мач от 14-ия кръг Националната Басектболна Лига и се поздравиха с осми пореден успех в първенството.

Гостите дадоха заявка за изхода от мача със серия от 13-0 в първите минути. Черноморец обаче успя бързо да се посъвземе и да влезе в мача, като до края на откриващия период се приближи на 5 точки. През втората част Балкан си върна голямата разлика и я направи 16 точки на почивката. Темпото се запази и в началото на второто полувреме, като през третата десетка разликата стана над 20 точки, а до края ботевградчани я направиха разгромна.

Балкан се намира на второ място във временното класиране с актив от 26 точки. Черноморец е последен с 16 пункта.