Евертън се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп. "Карамелите" продължават напред след успех с 2:0 над Дагенъм и Редбридж, който е участник във Втора Лига (четвъртото ниво на футбола в Англия).

Точни за победата на "карамелите" на "Гудисън Парк" бяха Аруна Коне в 32-ата минута и Кевин Миралас от дузпа в 85-ата.

Мениджърът на Евертън Роберто Мартинес очаквано даде почивка на някои от основните си футболисти, които преди три дни победиха с 2:1 Манчестър Сити в първата среща от полуфиналите за Купата на Лигата.

В друг мач от третия кръг на ФА Къп Кристъл Палас елиминира Саутхемптън след успех с 2:1 като гост. Джоел Уорд вкара във вратата на "светците" в 29-ата минута, а надеждите на домакините се върнаха в 51-ата, когато Ориол Ромеу направи 1:1. До преиграване обаче не се стигна, защото Палас съумя да стигне до победен гол и да се класира за четвъртия кръг в турнира. Уилфред Заха отбеляза в 69-ата минута за успеха на гостите от Лондон.