Манчестър Сити постигна победа с 3:0 над Норич в едно от дербитата между елитни отбори от третия кръг на ФА Къп. „Гражданите” не срещнаха трудности на стадиона на „канарчетата” на надделяха с класическия резултат с попадения на Серхио Агуеро, Келеши Иеаначо и Кевин де Бройне.

Още в 16-та минута Серхио Агуеро получи страхотен пас от Рахийм Стърлинг и с прекрасен изстрел с десния крак в долния ляв ъгъл откри резултата. В 30-ата минута интригата бе убита с попадение на младия Келеши Иеаначо, който завърши хубава атака на тима.

Всичко приключи окончателно в 78-ата минута, когато Кевин де Бройне се възползва от асистенция на Хесус Навас и реализира за крайното 3:0.

Благодарение на тази победа Сити ще чака съперника си за четвъртия кръг в жребия, който ще се тегли понеделник.