Арсенал стартира с трудна победа похода си към трети пореден триумф във ФА Къп. "Артилеристите" удариха с 3:1 Съндърланд на "Емиратс" в мач от третия кръг на надпреварата и продължават напред.

Гостите стартираха по-добре срещата и в 17-ата минута излязоха напред в резултата. Джърмейн Ленс се възползва от грешка на Лоран Косчелни и с удар от около 16 метра реализира.

Отговорът на домакините не закъсня и в 25-ата минута Джоел Кембъл изравни след асистенция на Тио Уолкът.

Втората част започна равностойно и двата отбора създадоха по няколко добри положения за гол. Такъв падна в 72-ата минута, когато Арсенал излезе напред в резултата чрез попадение на Аарън Рамзи. Само четири минути по-късно Оливие Жиру сложи край на интригата, вкарвайки трети гол за своя тим. Това бе и последното попадение в срещата.

Арсенал – Съндърланд 3:1