Европейският шампион по волейбол за мъже Франция очаквано разби Финландия с 3:0 (25:21, 25:20, 25:16) във втория си мач от група „В” на олимпийската квалификация в Берлин. Така шансовете на България за олимпийска квота намаляха почти до нула, след като по-рано възпитаниците на Пламен Константинов загубиха с 0:3 гейма от Русия във втория си мач от групата. "Сборная" вече се класира за 1/2-финалите на надпреварата след два успеха и една загуба, а Финландия приключи участието си в германската столица след три поражения.

Според регламента на турнира само чиста победа срещу „петлите” с 3:0 и при това с много голямо точково предимство в отделните геймове би класирала България за следващата фаза в Берлин.

Най-резултатен за успеха на французите бе Антонин Рузие с 19 точки, а голямата звезда на „петлите” Ървин Нгапет завърши срещата с 16 точки. Кевин Ле Ру се отчете с 11 точки, а Кевин Тили приключи с 8 точки. За Финландия Оли-Пека Оянсиву релизира 18 точки.

След успеха си "петлите" са лидери в групата с 6 точки и геймово съотношение 6:1. Финландия завършва на последно място в групата без спечелена точка и геймово съотношение 1:9.

Утре България се изправя срещу Франция от 18:00 часа българско време и при победа с 3:0 гейма също ще събере 6 точки, а геймовото съотношение и на двата тима ще бъде 6:4. При такъв случай ще се гледа вече и точковото съотношение от всички срещи за определяне на крайното класиране в групата.

Франция - Финландия 3:0 (25:21, 25:20, 25:16)

Франция: Бенжамен Тонюти 1, Антонен Рузие 19, Ървин Нгапет 16, Кевин Тили 8, Никола Льо Гоф 8, Кевин Льо Ру 11 - Женя Гребенников-либеро
Треньор: Лоран Тили

Финландия: Ееми Тервапорти 4, Оли-Пека Оянсиву 18, Анти Силтала 4, Никлас Сепанен 6, Юка Лехтонен 6, Саули Синконен 3 - Лаури Керминен-либеро (Ееро Коуки, Константин Шумов)
Треньор: Туомас Самелвуо.