България на практика отпадна от битката за Олимпиадата в Рио де Жанейро това лято след загуба с 0:3 (20:25, 22:25, 17:25) от Русия във втората си среща от квалификационния турнир в Берлин.

Нашите имат още един мач в групата, но геймовата ни разлика в сравнение с Русия (3:4 срещу 7:3) и загубата в прекия двубой, прави почти невъзможно да завършим поне втори в групата.

На теория нашите все още имат шансове за класиране напред. Те са следните - загуба на фаворита Франция от Финландия по-късно тази вечер, което е труднопостижимо, и победа независимо с какъв резултат в директния двубой с "петлите" утре (18:00 часа). Ако Франция победи Финландия с 3:2, тогава нас ще ни устройва успех с 3:1 или с 3:0 гейма. При 3:0 за "петлите" тази вечер ние ще трябва да ги надвием с 3:0 с много голямо точково предимство в отделните геймове.

България загуби категорично срещу "сборная", въпреки подкрепата от трибуните, на които бе и Кубрат Пулев. Повечето грешки при сервис и най-вече безобразната ни игра на блок (само една точка за три гейма) доведе до загубата.

Най-резултатен за нашите в мача бе Владимир Николов с 11 точки, 9 добави Николай Николов, а 8 - Тодор Скримов. Тимът ни записа едва 5 точки от сервис, 36 от атака и 17 от грешки на съперника.

ПЪРВИ ГЕЙМ
Двубоят започна равностойно, а нашите водеха с 8:7 при първото техническо прекъсване. "Сборная" постепенно обърна нещата и поведе с няколко точки след поредица добри сервиси на Сергей Тетюхин до 16:13 за второто техническо прекъсване в гейма. Краят на гейма дойде при 25:20 за Русия след 24 минути игра. Решаващо за успеха на Русия се оказа много по-доброто им представяне на сервис.

ВТОРИ ГЕЙМ
България поведе с 3:1 в началото на втория гейм, но съперникът ни обърна за 4:3. Първото техническо прекъсване дойде при 4 точки аванс за руснаците (8:4). "Сборная" продължи да трупа точки заради мощния си сервис, на който българското посрещане не намери отговор. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 в полза на Русия, а треньорът на нашите Пламен Константинов акцентира върху нуждата от по-добро представяне при сервис. Резултатът бе изравнен за 16:16, но Русия поведе с 20:17, при което Константинов взе прекъсване. В края на гейма Русия поведе с 23:21, а Максим Михайлов и Сергей Тетюхин бяха неудържими за блокадата ни за крайното 25:22. Във втората част нашите подобриха представянето си при сервис, но грешки в решителни моменти ни струва успех в гейма.

ТРЕТИ ГЕЙМ
Третата част стартира с ударно 4:0 за Русия, при което Пламен Константинов взе прекъсване. Първата техническа пауза дойде при 8:3. Неуспешната ни блокада и грешките в атака доведоха резултата до 16:8 при второто техническо прекъсване. Първата ни точка от блок дойде при 11:18 в полза на съперника, а краят на мача дойде при 17:25.