Лукойл Академик победи като гост Академик (Пловдив) с 86:65 в мач от 11 кръг на баскетболното първенство. Двубоят се игра в Перущица, като преди началото бе открита новата спортна зала в града. Това е 11-та поредна победа за тима от Правец, който остава едноличен лидер в класирането.

Домакините от Пловдив се държаха близо в резултата до класния си противник. Дори след третата част разликата бе съвсем малка в полза на Лукойл Академик. В последната част обаче тимът воден от треньора Тони Дечев започна със серия от 12:2 и дръпна в резултата.

Димитър Димитров бе над всички за успеха на Лукойл Академик с 24 точки, а 13 отбеляза Донел Тейлър. По 11 реализираха Павлин Иванов и Желко Шакич. С 10 точки и 7 борби завърши Филип Барович. Бошко Йовович бе над всички за Академик Бултекс 99 с 21 точки и 8 борби, а 15 добави Мико Гoлубович.