Монтана излезе начело на волейболната Суперлига, след като в мач от 9 кръг записа домакинска победа над ЦСКА с 3:0 (25:19, 21:25, 25:17, 25:21). Срещата беше наблюдавана от националния селекционер Пламен Константинов.

Домакините започнаха по-уверено, но ЦСКА нямаше намерение да се предава и взе втория гейм. Това даде допълнителен импулс в действията на момчетата на Александър Попов и те поведоха с 4:1 в третата част, но домакините наваксаха изоставането и спечелиха гейма, за да поведат с 2:1, а след това и да стигнат до крайния успех с 3:1.

С третата си поредна победа и шеста от началото на сезона Монтана излезе начело на класирането с 20 точки, две повече от Нефтохимик 2010, който утре гостува на Миньор (Перник). ЦСКА за момента е на пето място с 14 точки.