Локомотив (Пловдив) измъкна точка от Берое след късен гол в мача от 20-ия кръг на "А" група. Последният двубой от родния шампионат за 2015 година приключи при резултат 1:1.

Георги Динков даде преднина на Берое при гостуването на "Лаута" с красиво попадение в 55-ата минута, а в 89-ата Дани Кики лиши Петър Хубчев и момчетата му от успеха. Гостите от Стара Загора предвкусваха трите точки, които щяха да ги доближат само на две зад лидера Лудогорец. В крайна сметка обаче Берое взе само точка от "смърфовете" и с актив от 34 заема третото място. Локомотив (Пловдив) е седми с 22 точки.

С равенството днес "черно-белите" сложиха край на лошата си серия срещу Берое, след като старозагорци бяха спечелили предишните пет сблъсъка между двата тима.

За мача на "Лаута" както Христо Колев - Бащата, така и Хубчев имаха кадрови проблеми. Локомотив беше без наказания си голмайстор Мартин Камбуров, а пореден мач заради контузия пропусна опитният Емил Гъргоров. В лазарета на домакините са още Кирил Котев и Димо Бакалов, докато Хубчев не можеше да разчита на наказания Спас Делев. Вратата на Берое на "Лаута" пази Благой Макенджиев заради контузия на Илко Пиргов.

В началните секунди Макенджиев спаси изстрел на Димитър Велковски, след което се намеси добре и при удар на Кики. В 15-ата минута "смърфовете" претендираха за дузпа, но съдията Ивайло Стоянов правилно не видя нарушение на Веселин Пенев срещу Бирсент Карагерен. Най-запомнящото се до почивката беше пропуск на Кики.

В началото на второто полувреме и двамата треньори извадиха младите си играчи от терена. Димитър Велковски бе заменен от Илиян Йорданов, а за Берое влезе Венелин Филипов на мястото на Емин Ахмед.

В 51-ата минута Александър Тунчев пропусна да даде преднина на "смърфовете", а в 55-ата гостите поведоха. Неманя Милисавлевич центрира след атака по лявото крило, в наказателното поле на "смърфовете" Игор Джоман продължи към Георги Динков, който отправи мощен изстрел от около 20 метра, топката разтресе напречната греда и се озова в мрежата на Александър Витанов. За Динков това бе дебютен гол в "А" група.

Витанов пък замени на вратата Ясин Ел Харуби, който е контузен и му предстои операция.

След получения гол "смърфовете" заиграха по-активно. На два пъти Локомотив претендираше за дузпа, но Ивайло Стоянов подминаваше ситуациите - първо Илиян Йорданов искаше фаул срещу него в наказателното поле на Берое, а по-късно пловдивчани видяха игра с ръка на Иво Иванов.

В заключителните минути гостите се бяха затворили в собствената си половина и това им изигра лоша шега. В 89-ата минута Тунчев свали топката с глава към Дани Кики пред наказателното поле, откъдето "деветката" нанесе удар по земя с десния крак и не остави шансове на Макенджиев, разписвайки се в долния му ляв ъгъл - 1:1. За Кики това е първи гол в първенството.