Шампионът Лукойл Академик продължава победната си серия в първенството. "Студентите" победиха без проблеми "Левски" с 91:73 (21:20, 22:23, 22:9, 26:21) в мач от 10-ия кръг на баскетболния шампионат.

Тимът на треньора Тони Дечев е лидер във временното класиране с 10 победи и 20 точки. Вторият Балкан (Ботевград) е с 16 т, третият  Черно море е с 15.

Поздравления за представянето си заслужиха младите играчи на Николай Господинов. „Сините” се държаха равностойно, на няколко пъти дори повеждаха в резултата, а почивката приключи при 43:43. Опитът обаче си каза тежката дума и шампионите не оставиха съмнение в своето превъзходство.

Най-резултатен от Лукойл Академик беше Желко Шакич с 22 точки и 8 борби. Димитър Димитров добави 13 точки, а Филип Виденов 11.За домакините дебютира американецът Донел Тейлър, който се отчете с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за 17 минути игра.

Станислав Славейков вкара най-много точки за „сините” - 24 точки, Алекс Симеонов и Йордан Миччев завършиха съответно с 16 и 14.

Във вторник на „студентите” им предстои изпит в турнира за Купата на ФИБА Европа. Те гостуват на белгийския Антверп Джайънтс в първия си двубой от втората фаза на състезанието. „Левски” пък гостува на косовския Башкими в Балканската лига.

Лукойл Академик: Асен Великов 9, Филип Виденов 11, Крис Минков 10, Димитър Димитров 13, Желко Шакич 22 (Донел Тейлър 8, Бранислав Ратковица 6, Павлин Иванов 4, Филип Барович 8, Николай Грозев)

„Левски”: Венцислав Петков 1, Станислав Славейков 24, Йордан Минчев 14, Алекс Симеонов 16, Крум Дойчинов 4 (Евгени Хаджирусев 8, Милен Захариев, Ивко Ивков 6, Ангел Пейчинов)