Спортинг (Лисабон) се класира по драматичен начин за елинациите на Лига Европа. „Лъвовете” обърнаха турския Бешикташ с 3:1 в решителен мач от група Н на турнира и финишираха на второ място. Гостите останаха трети с 9 т.

Турският тим поведе с гол на ветерана Марио Гомес в 58-ата минута, но в 67-ата Ислам Слимани изравни. Само 5 минути по-късно Браян Руис попадна в прегръдките на съотборниците си от Спортинг, след като се разписа за 2:1 и направи обрата пълен. Теофило Гутиерес реши всичко с гола си в 77-ата минута за 3:1. Голмайсторът направи и любопитна сценка по време на срещата. Той "открадна" спрея на главния съдия Мануел Граефе от Германия, за да изпише на терена първата буква на своето име – Т. Реферът му даде само жълт картон за своеволието.

Първи в групата остана Локомотив (Москва). „Железничарите” разбиха албанския Скендербеу с 3:0 като гости и завършиха надпреварата в груповата фаза с 11 точки. Дмитри Тарасов откри още в 18-ата минута, а последните два гола паднаха в края на срещата. Байе Омар Ниасе (89) вкара за 0:2, а в добавеното време Александър Самедов оформи класиката – 0:3.

Група "H"
Спортинг Лисабон - Бешикташ 3:1
0:1 Марио Гомес (58), 1:1 Ислам Слимани (67), Брайън Руис (72), 3:1 Брайън Руис (78)

Скендербеу - Локомотив Москва 0:3
0:1 Дмитрий Тарасов (18), 0:2 Ниасе (89), 0:3 Самедов (90+1)