Мидтиланд завърши 1:1 у дома с прекия си конкурент Брюж и приключи на второто място в група „D” на Лига Европа, класирайки се за 1/16-финалите на турнира. Пионе Систо (27) изведе домакините напред в резултата след пас на Олсон, но след почивката Йеле Фосен (68) изравни след асистенция на Муние. Равенството обаче се оказа недостатъчно за гостите от Белгия, които остана трети в групата с 5 точки. Мидтиланд продължава напред като в тори в групата със 7 точки.

Известният още преди този последен кръг победител в групата Наполи разби у дома Легия (Варшава) с 5:2 и финишира с пълен актив от 18 точки след 6 поредни успеха. Натаниел Холобах (32) даде начало на головото шоу след пас на Ел Кадури. Лоренцо Инсиние (39) удвои преднината на домакините, а след почивката Хосе Кайехон (57) направи резултата класически след асистенция на Дрийс Мертенс (65), разписал се сам за 4:1. Преди това Стоян Вранйеш (62) бе намалил за гостите. В добавеното време Мертенс (90+1) вкара втори гол след подаване на Кайехон, а Александър Прийович (90+2) оформи крайното 5:2 след пас на Тричковски. В крайна сметка Легия остана на последното място в групата с 4 точки и отпада от евротурнирите.

Група "D"
Мидтиланд - Брюж 1:1
1:0 Пионе Систо (27), 1:1 Йеле Фосен (68)

Наполи - Легия Варшава 5:2

1:0 Натаниел Халобах (32), 2:0 Лоренцо Инсиние (39), 3:0 Хосе Кайехон (57), 3:1 Стоян Вранйеш (62), 4:1 ДрийсМертенс (65), Дрийс Мертенс (90+1), 5:2 Александър Прийович (90+2)