Димитър Бербатов започна като титуляр за ПАОК при победата с 1:0 срещу Борусия (Дортмунд) на „Сигна Идуна Парк” в последния и за двата тима мач от група „C” на Лига Европа. Българският нападател остана на терена до 71-ата минута, когато на негово място в игра се появи словакът Ерик Сабо.

Двубоят започна с натиск на домакините, а гостите от Солун рядко организираха атаки. В 10-ата минута след шут на Шинджи Кагава топката срещна страничната греда. В 33-ата минута обаче ПАОК поведе, след като словакът Роберт Мак получи топката от Йоанис Мистакидис, финтира вратаря и вкара оказалото се победно за гостите попадение. В 42-ата минута Аднан Янузай от домакините пропусна от изгодна позиция, а малко след това Марко Ройс прати топката отново в гредата. След почивката вестфалци продължиха да доминира, а в 71-ата минута наставникът на гостите Игор Тудор смени Бербатов със Сабо. Пропуски за домакините направиха Кагава и Мхитарян, но до промяна на резултата така и не се стигна. След победата си ПАОК събра 7 точки, но остана на трето място и отпадна от турнира. Борусия (Дортмунд) финишира втори в групата с 10 точки.

В другата среща от групата Краснодар спечели убедително с 3:0 при визитата си на Габала. Попаденията за успеха на руския тим вкараха Рагнар Сигурдсон (26), Маурисио Перейра (41) и Вандерсон (75). Бившият футболист на „Левски” Жоазиньо игра цял мач за гостите, които след победата си спечелиха групата с 13 точи. Габала остана на дъното с 2 точки.

Борусия (Дортмунд) – ПАОК 0:1
0:1 Роберт Мак (33)

boruisia.jpgБорусия (Дортмунд): Вайденфелер, Парк, Суботич, Хумелс, Гинтер, Щенцел, С. Бендер (46- Вайгъл), Янузай , Ройс, Кагава (66 - Обамеянг), Ройс (46 - Мхитарян)

paok.jpgПАОК: Гликос, Скондрас, Малезас, Константинидис , Цавелас, Циолис, Мак (66 0 Леовац), Цимирот, Каче, Мистакидис (79-Родригес), Бербатов (71-Сабо)