ЦСКА се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България след успех с 3:0 над Созопол на своя стадион „Българска армия”. Преслав Йорданов вкара две попадения в двубоя, а един добави Момчил Цветанов. „Червените” станаха последният тим, който достига до тази фаза на турнира. Преди тях това сториха Литекс, Берое и Монтана.

Срещата бе последна за годината за „червените”. Тимът от „Българска армия” записа впечатляващите 23 победи от 23 мача от началото на сезона във всички турнири.

ЦСКА имаше преимущество в двубоя, но първото полувреме играчите на Христо Янев пропиляха няколко изгодни положения за гол. Созопол пък успя едва веднъж да застраши вратата на Господинов, но топката мина над вратата.

На няколко пъти футболистите на двата тима се спречкаха на терена след груби единоборства, а съдията Георги Игнатов спести червен картон на Михаил Георгиев още през първите 45 минути.

Второто полувреме започна с натиск на „червените”, но след 70-ата минута те дадоха инициативата на съперника. В тези моменти Созопол получи две възможности за гол, но ги пропиля.

ЦСКА нанесе своя удар в заключителните 15 минути на срещата. Преслав Йорданов на два пъти бе оставен да се измъкне от отбраната на морския тим и двата пъти реализира. Първо стори това в 78-ата минута, когато получи хубав извеждащ пас и безпроблемно преодоля Свилен Нотев за 1:0.

В 86-ата минута отново той бе оставен непокрит в наказателното поле на Созопол при центриране от корнер и с глава направи 2:0. В даденото от рефера продължение Момчил Цветанов оформи крайното 3:0.

Жребият за полуфиналите в турнира за купата на България ще се проведе от 11:00 часа на 15 декември (вторник) в Парк-хотел "Витоша" в София.

ЦСКА – Созопол 3:0
1:0 Преслав Йорданов (78), 2:0 Преслав Йорданов (86), 3:0 Момчил Цветанов (90+7)

Срещата по минути - TУК!

ЦСКА: 1.Анатолиий Господинов, 3.Кирил Динчев, 25.Ангел Грънчов, 4.Божидар Чорбаджийскиjalt.jpg, 21.Виктор Райчев, 8.Борис Галчев (smqna.jpg88- 5.Иво Иванов), 13.Йордан Йорданов (smqna.jpg90+5- 23.Владислав Узунов), 22.Николай Цветков, 14.Самир Аясс, 7.Момчил Цветановjalt.jpgtopka.jpg, 9.Преслав Йордановtopka.jpgtopka.jpg(smqna.jpg90+2- 24.Костадин Хазуров)
Резерви: 12.Стоян Колев, 5.Иво Иванов, 10.Александър Александров, 19.Валентин Антов, 20.Станислав Маламов, 23.Владислав Узунов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

dwdw.jpgСозопол: 88.Свилен Нотев, 2.Ангел Делчев, 69.Георги Хашев, 4.Александър Горанов, 3.Иван Стоев, 22.Станимир Митевjalt.jpg, 25.Илиян Капитановjalt.jpg, 17.Диян Хаджиев (smqna.jpg81-8. Илиян Шерденов), 12.Емануил Манев (smqna.jpg70-11. Мустафа Мустафа), 93.Михаил Георгиевjalt.jpg(smqna.jpg62-10. Мирослав Радевjalt.jpg), 32. Васил Калояновjalt.jpg
Резерви: 30. Мартин Теменлиев; 14. Георги Радев, 66. Стоян Мантаров, 11. Мустафа Мустафа, 21. Станимир Баев, 8. Илиян Шерденов, 10. Мирослав Радев
Треньор: Румен Димов