Рома завърши 0:0 у дома с БАТЕ (Борисов) в последния и за двата тима мач от група „Е” на Шампионската лига и се класира за 1/8-финалите на турнира като втори тим от групата след Барселона.

„Вълците” доминираха през първото полувреме, но не създадоха нито едно голово положение. Нещата не се промениха особено и след почивката, когато все пак Един Джеко и Алесандро Флоренци пропиляха добри възможности за гол.

В 68-ата минута полският вратар на домакините Войчех Шчесни се намеси решително и предотврати попадение. Гостите се активизираха към края, но и те не съумяха да вкарат гол.

След равенството Рома завърши на второ място в групата с 6 точки, а БАТЕ остана последен с 5 точки и приключва участието си в евротурнирите за този сезон.

Рома - БАТЕ (Борисов) 0:0