Берое победи Черно море с 5:3 след изпълнение на дузпи в третия 1/4-финал от турнира за Купата на България. Така варненци, които са последният носител на трофея, отпаднаха от надпреварата.

Двата тима не си вкараха гол на стадиона в Стара Загора в редовното време и продълженията, но домакините се оказаха по-точни при дузпите и се присъединяват към Литекс и Монтана, които също преминаха през продължения (Литекс) и дузпи (Монтана) по пътя към 1/2-финалите.

Берое и Черно започнаха плахо срещата и предпочитаха да заложат на сигурността, отколкото да опитват да пробият защитата на съперника.

След 25-ата минута двата тима раздвижиха трибуните с няколко опасности към двете врати, сред които и удар от няколко метра на Курьор, който обаче прати топката извън вратата. Домакините от Берое отвърнаха с далечен удар на Спас Делев в 40-ата минута, но вратарят на Черно море се справи.

През втората част играта бе по-динамична и двата отбора по-често опитваха атаки към съперника, макар повечето да завършваха без удар към вратата.

Четвърт час преди края Берое изпусна две добри положения, при които Елиаш стреля опасно с глава, а Милисавлевич удари гредата. До края на двубой двата тима не си вкараха гол и оставиха всичко за продълженията и евентуално - за дузпите.

В продълженията Берое бе по-активният отбор и се отчете с три по-опасни удара - два на Спас Делев и един на Филипов, които обаче не затрудниха Китанов. Делев пък остави съотборниците си с човек по-малко минути преди края, когато получи втори жълт картон за нарушение в гръб и напусна играта.

При дузпите домакините бяха точни и при петте си удара, докато Марчин Буркхард (Черно море) сгреши веднъж.

Двубоят по минути (ТУК)

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

ПРИ ДУЗПИТЕ:
topka.jpg 1:0 Георги Динков (Берое), topka.jpg 1:1 Стенио (Черно море), topka.jpg 2:1 Иво Иванов (Берое),  topka.jpg 2:1 Марчин Буркхард (Черно море), topka.jpg 3:1 Станислав Костов (Берое), topka.jpg 3:2 Бекир Расим (Черно море), topka.jpg 4:2 Исмаил Иса (Берое), topka.jpg 4:3 Педро Еуженио (Черно море), topka.jpg 5:3 Елиаш да Силва (Берое)

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров (smqna.jpg - 90+2' Станислав Костов), 6. Иво Иванов, 10. Исмаил Иса jalt.jpg, 14. Георги Божилов (smqna.jpg 79' Венелин Филипов), 15. Георги Динков, 21. Елиаш да Силва, 24. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев, 70. Том (smqna.jpg 55' Неманя Милисавлевич), 77. Спас Делев jalt.jpg4erven.jpg
Резерви: 22. Благой Макенджиев, 16. Кирил Личев, 17. Иван Коконов, 73. Стивън Петков

Черно море<br />(Варна)ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 3. Даниел Георгиев jalt.jpg, 6. Мамуту Кулибали (smqna.jpg 112' Марчин Букрхард), 15. Траян Траянов, 4. Михаил Венков, 84. Тодор Паланков jalt.jpg, 10. Марк Клок jalt.jpg (smqna.jpg 77' Стенио Дос Сантос), 7. Бекир Расимjalt.jpg, 70. Педро Еуженио, 77. Андрес Васев (smqna.jpg 83' Симеон Райков), 19. Матиас Курьор
Резерви: 40. Александър Чанович, 11. Живко Петков, 17. Мартин Костадинов, 14. Хуан Вареа

Стадион: "Берое", Стара Загора
Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)