Монтана е на полуфинал в турнира за Купата на България. Отборът на Емил Велев постигна драматична победа над втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) след изпълнение на дузпи и си осигури участие в следващата фаза на надпреварата. Редовното време завършиу при резултат 1:1.

"Железничарите" излязоха напред в резултата в 29-ата минута, когато Тихомир Кънев се разписа с глава. Гостите стигнаха до изравнителен гол в 68-ата минута, когато Владимир Мичев се разписа с мощен шут от дистанция.

Локомотив отново отбеляза в 73-ата минута, но попадението на Кънев бе отменено от арбитъра Николай Йорданов заради фаул в нападение.

В допълнителното игрово време резултатът 1:1 се запази и се стигна към изпълнения на дузпи. За Монтана точни от 11-те метра бяха Мичев, Попов, Балджийски и Г. Ангелов. Йордан Тодоров-Тъча пък пропусна първата дузпа, като би във вратаря. Ивайло Василев обаче спаси две дузпи и се превърна в герой за Монтана. Бившият страж на "Левски" се намеси решително при ударите на Антоний Балъков и Мартин Райнов.

Локомотив (ГО) - Монтана 1:1 (3:4) след дузпи
1:0 Тихомир Кънев (29), 1:1 Владимир Мичев (68)

Локо (Горна Оряховица): Колев, Харизанов, Димитров, Иванов, Михайлов, Фиданин, Райнов, Желев, Апостолов, Кънев, Трифонов
Старши треньор: Сашо Ангелов

Монтана: Ив. Василев, Й. Тодоров, Асен Георгиев, Г. Ангелов, Християн Попов, Алби Дости (32' Балджийски), Йордан Георгиев (78' Ангелов), Сергей Георгиев, Мичев, Здравко Лазаров (46' Поплатник), Ат. Илиев
Старши треньор: Емил Велев

Главен съдия: Николай Йорданов
Стадион: "Локомотив", Горна Оряховица