Севиля надви Ювентус с 1:0 в последен мач от група D на Шампионската лига. Единственото попадение заби бившият нападател на гостите Фернандо Йоренте. По този начин "старата госпожа" (11 точки) изпусна първото място, на което се оказа Манчестър Сити (12). Севиля ще играе в Лига Европа напролет, докато Борусия Мьонхенгладбах напуска евротурнирите.

Двубоят на “Рамон Санчес Писхуан” не беше много интересен, като головите положения пред двете врати се брояха на пръсти. Преди почивката гостите имаха териториално надмощие, а Алваро Мората направи уникален пропуск. В 23-ата минута испанецът получи отличен пас от Пауло Дибала с глава, обаче не успя да вкара на опразнената врата.

В 31-ата минута Йоренте засече центриране на Коноплянка отблизо, но Буфон спаси. Легендарният вратар обаче се оказа безпомощен в 75-ата минута. Отново Коноплянка центрира от корнер, а Йоренте надскочи Бардзали и успя да опъне мрежата зад Буфон - 1:0 за Севиля.
В 82-ата минута Дибала натресе гредата след страхотен фалцов удар с левачката.

Севиля – Ювентус 1:0
1:0 Фернандо Йоренте (65)