Манчестър Сити спечели първото място в група D на Шампионската лига. „Гражданите” пречупиха коравия тим на Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 и финишираха с 12 точки. „Старата госпожа” остана с 11, след като падна на гости на Севиля с 0:1. Сити успя да поведе чрез Серхио Агуеро (16), но гостите направиха пълен обрат с голове на Юлиан Корб (19) и Рафаел (42).

Минутите безмилостно се изнизваха, а не се виждаше как домакините ще успеят да стигнат до победата. В 80-ата минута все пак страхотният натиск към вратата на Зомер даде резултат. Рахийм Стърлинг, който в същия ден навърши 21 години, овладя пас от Вилфред Бони и изравни – 2:2. Секунди по-късно "гражданите" стигнаха до пълен обрат, след като отново Бони пусна към Стърлинг и той направи 3:2. В 85-ата минута включилият се перфектно в мача Бони фиксира крайното 4:2. Борусия остана аут от Европа.

Манчестър Сити – Борусия Мьонхенгладбах 4:2
1:0 Давид Силва (16), 1:1 Юлиан Корб (19), 1:2 Рафаел (43), 2:2 Рахим Стърлинг (80), 3:2 Рахим Стърлинг (81), 4:2 Вилфред Бони (85)