Пари Сен Жермен се наложи над Шахтьор (Донецк) с 2:0 в среща от група А на Шампионската лига. Френският първенец завърши на второ място в крайното класиране с актив от 16 точки.  На върха остана Реал (Мадрид) с 16 т., а украинският гранд ще рита през пролетта в Лига Европа.

Мачът на „Парк де Пренс” премина в спокойно темпо, защото и двата отбора реално нямаше за какво да играят. Попаденията паднаха през второто полувреме. Лукас Моура откри резултата в 57-ата минута, след като овладя пас на Златан Ибрахимович на границата на наказателното поле. После бразилецът с много техничен удар по земя успя да матира противниковия страж Антон Каниболотски за 1:0.

Самият Ибра също се разписа в 86-ата минута след асистенция на Моура. Шведът беше изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля за 2:0.

ПСЖ – Шахтьор Донецк 2:0
1:0 Лукас Моура (57), 2:0 Златан Ибрахимович (86)