Реал (Мадрид) размаза Малмьо с 8:0 в мач от група А на Шампионската лига. Това беше най-убедителната победа на Белия балет от началото на сезона. За последно успех с 8:0 в групите на турнира постигна Ливърпул срещу Бешикташ през сезон 2007/2008.

В герои на "Сантяго Бернабеу"се превърнаха Кристиано Роналдо и Карим Бензема. Португалската звезда наниза 4 гола във вратата на горкия Виланд, а френският национал се отчете „само” с хеттрик. Осмото попадение за Реал заби хърватинът Матео Ковачич.

Кристиано Роналдо вече има 73 гола в 69 мача в Шампионската лига за гранда от Мадрид. Това бе четвърти хеттрик за португалеца в турнира – пред него е Лионел Меси (Барселона) с пет. Той завърши груповата фаза с 11 гола – нещо, което никой не е постигнал до момента.

Първото му попадение дойде след брилянтно изпълнение от 25 метра, а топката тупна по тревата преди да спре в долния ляв ъгъл.

Шоуто на португалеца продължи в 47-ата минута, когато завърши акция с участието още на Бензема и Иско. Секунди по-късно Данило проби отдясно и центира остро в пеналта. Там Роналдо се пребори с бранителите на Малмьо и отблизо засече в мрежата за 5:0. В 59-ата минута Иско асистира на португалеца за 6:0.

Реал спечели 17 от последните си 19 мача в групите на Шампионската лига (2 равенства). Белия балет не допусна гол в четири от последните си пет домакинства в турнира.

Реал (Мадрид) – Малмьо 8:0
1:0 Карим Бензема (12), 2:0 Карим Бензема (24), 3:0 Кристиано Роналдо (39), 4:0 Кристиано Роналдо (47), 5:0 Кристиано Роналдо (50), 6:0 Кристиано Роналдо (59), 7:0 Матео Ковачич (70), 8:0 Карим Бензема (74)