Литекс елиминира "Левски" от 1/4-финалите за Купата на България след класическа победа с 3:0, дошла след продължения. След изтичането на редовните 90 минути резултатът беше 0:0, а "оранжевите" начело с Люпко Петрович ликуваха след попадение на Арсенио Нунеш и два точни изстрела на резервата Кирил Десподов. Португалецът откри в 101-ата минута, а младият нападател бе точен в 109-ата и 112-ата минути.

Нажеженият до краен предел мач в Ловеч ще се запомни със скандалното съдийство на бригадата, оглавявана от Таско Тасков. При 0:0 не беше зачетен гол на Владимир Гаджев, тъй като асистент-реферът Николай Стайков маркира несъществуваща засада. В 72-ата минута пък Тасков остана безмълвен при падане на Асприля за дузпа заради фаул на Максимилиан Карнер срещу колумбийската звезда на домакините.

Едно от малкото правилни решения на съдията беше това да покаже червен картон на Елтон в 64-ата минута. Тогава бранителят на Литекс свали на земята Мигел Бедоя, който излизаше очи в очи срещу Винисиус Баривиейра. С човек по-малко обаче "оранжевите" не се прекършиха и дори стигнаха до класическия успех. Играчите на "Левски" направиха редица пропуски и в четвърти пореден мач като гост не успяха да реализират гол. Заради липсата на качествен нападател Стойчо Стоев се принуди да играе днес без чист такъв, залагайки на Мигел Бедоя на върха на атаката. Нисичкият испанец беше подпомаган от Божидар Краев, Роман Прохазка и завърналият се сред титулярите Владимир Гаджев, а в по-късен етап на двубоя влезе Линел Китамбала, който се отчете с няколко пропуска.

"Оранжевите" изригнаха в добавеното време, като първо оставеният непокритият в наказателното поле Арсенио Нунеш разстреля Йоргачевич, засичайки от въздуха подаване на Асприля около точката на дузпата за 1:0. В 109-ата резервата Десподов преодоля сръбския страж след като излезе очи в очи срещу него, и реализира в опразнената врата. Асистенцията отново бе на Асприля, който бе с основна заслуга и за третия гол в "синята" врата. В 102-ата минута колумбиецът подаде с петичка към Арсенио, португалецът стреля, Йоргачевич отрази, но Десподов вкара с точна добавка за класическото 3:0.

По този начин бившият наставник на "сините" Люпко Петрович, който само преди дни се завърна отново в Ловеч, елиминира "Левски" без да му мигне окото, изнасяйки лекция на колегата си Стойчо Стоев.

Ловеч пък продължава да бъде кошмарно място за "Левски" в битките за Купата на България, където от седем мача срещу Литекс столичани имат седем поражения. Трети пореден път "сините" отпадат на 1/4-финал в един мач край Покрития мост след продължения. Първите два пъти през 2008 и 2011 година отстъпиха с дузпи. Освен това в Ловеч през 2013 година "Левски" загуби финал в турнира срещу Берое отново с дузпи.

Още в събота "Левски" и Литекс ще проведат нов спор. "Сините" приемат "оранжевите" от 16:30 часа на "Герена" в мач от "А" група. Наказан за този двубой ще бъде Джереми де Нойер, който днес получи жълт картон в Ловеч.