"Левски" 2014 спечели гостуването си на Ямбол с 83:69 в последен двубой от 9-ия кръг на Националната Баскетболна Лига. Това беше трети успех за "сините" от началото на сезона.

За победителите най-резултатен бе Христо Николов, който се отчете с 19 точки. След него останаха Венцислав Петков и Йордан Минчев, които вкараха съответно по 18 и 15.

Срещата започна равностойно, като през първата част двата тима си размениха на няколко пъти преднината в точките. В крайна сметка след нейния край Ямбол имаше аванс от един пункт - 22:21. В последните пет минути на първото полувреме столичани се активизираха и благодарение на Николов, Петков и Минчев, Левски 2014 успяха да се оттегли на почивката в ролята на лидер – 42:36.

В началото на второто полувреме домакините успяха да стопят пасива до две точки. Последва срив в играта им аванса нма "сините" постепенно започна да се увеличава. В крайна сметка столичани се поздравиха с категоричния успех.

"Левски" 2014 заема 7-мо място във временното класиране с актив от 12 точки, докато Ямбол е 9-ти 10 пункта.

Ямбол – "Левски" 2014 69:83 (22:21; 14:21; 14:22; 19:19)

Ямбол: Е.Иванов 8, Бочка 14, Чолаков 12, Говедаров 7, Радетич 13 (Костов 2, Драгоев, Митрани, С.Иванов 6, А.Иванов 7)

"Левски" 2014: Симеонов 7, Дойчинов 8, Николов 19, Петков 18, Минчев 15 (Хаджирусев 5, Захариев 2, Алипиев 2, Ивков 7, С.Николов