Берое победи Монтана с 2:1 в среща от 19-ия кръг на "А" група и засили интригата в топ 4 на първенството. Заралии вече са трети в класирането (с равен брой точки с четвъртия Литекс) и са на две зад лидерите Лудогорец и "Левски".

Двубоят в Стара Загора започна с опасност пред вратата на Берое, но Илко Пиргов се справи с последователни удари на Поплатник и Минчев в 4-ата минута. Малко след това домакините откриха резултата, чрез непокрития Исмаил Иса, останал сам срещу вратаря на Монтана. До края на полувремето Берое можеше да увеличи аванса си, но с пропуски се отчетоха Иса, Делев и Милисавлевич.

Втората част започна със смяна за Монтана, а появилият се в игра Атанас Илиев се отчете с гол минути по-късно (49'), когато се възползва от неразбирателство в отбраната на Берое.

След изравнителното попадение играта се накъса от множество нарушения и смени, които повлияха значително на качеството на играта. Берое все пак стигна до гол. В 80-ата минута Георги Андонов вкара от пряк-свободен удар, а нещата станаха още по-лесни за домакините с червения картон на Иван Минчев пет минути по-късно.

До края на двубоя Берое успокои играта и стигна до трите точки, с които изпревари Литекс за третата позиция в класирането, докато Монтана е твърдо на последната позиция с 13 точки.

1.ЛУДОГОРЕЦ 19 9 8 2 26:13 35
2."Левски" 19 10 5 4 19:10 35
3.Берое 19 9 6 4 21:17 33
4.Литекс 19 8 9 2 29:16 33