Пирин продължава възхода си в българския шампионат. "Орлетата" разбиха с 4:0 Черно море на "Христо Ботев" в мач от 19-ия кръг на "А" група и се приближават до мечтана цел - запазване мястото си в родния елит.

Благоевградчани са в серия от 6 поредни мача без загуба и заемат 9-то място във временното класиране с 16 точки като само три ги делят от място извън опасната зона. Черно море пък е 5-ти с 25 пункта.

В началото на срещата двата тима трудно стигаха до интересни положения пред някоя от вратите. В 19-ата минута неприятен инцидент помрачи двубоя. Стефан Станчев се свлече безжизнен на земята след тежък сблъсък с Маркиньос. Защитникът изпадна за няколко минути в безсъзнание, след което помръдна. Той беше качен в линейка и откаран към болницата.

В 32-ата минута Пирин излезе напред в резултата. Янко Сандански се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Попадението подейства стимулиращо на "орлетата" и те започнаха масирани атаки по посока вратата на "моряците". Така се стигна до 46-ата минута, когато Тодор Траянов фитнира защитници на гостите и с удар между краката на Китанов удвои.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за домакините. В 48-ата минута Мартин Тошев нахлу на скорост отдясно в наказателното поле и центрира ниско, а Даниел Георгиев си отбеляза автогол.

В 74-ата минута самият Тошев покачи на 4:0, след като бе изведен очи в очи с вратаря и елегантно прехвърли Китанов.

До края на двубоя Пирин имаше добри възможности и за пети гол, но "орлетата" не успяха да завършат по най-добрия начин няколко контраатаки. В крайна сметка не паднаха повече попадения и домакините се поздравиха с трите точки.

Пирин - Черно море 4:0
1:0 Сандански (34), 2:0 Траянов (45+1), 3:0 Д. Георгиев (48 аг), 4:0 Тошев (74)

pirin.JPGПИРИН76. Костов, 5. Дюлгеров, 14. Николов, 3. Сандев, 21. Башлиев (к), topka.jpg 20. Сандански, 24. Костадинов ( smqna.jpg 64 Наков), topka.jpg 23. Траянов, 28. Маркиньос ( smqna.jpg 76 Благов), 7. Тасев, 10. Тошев topka.jpg ( smqna.jpg 79 Тошев)
Резерви: 12. Ганев, 18. Попев, 15. Благов, 16. Бенгюзов, 17. Карапетров, 19. Наков, 8. Хаджииванов
Треньор: Наджи Шенсой

more1.jpgЧерно море: 33. Китанов, 3. Георгиев topka.jpg (аг), 5. Станчев ( smqna.jpg 26 Кулибали smqna.jpg 46 Ж. Петков jalt.jpg), 15. Тр. Траянов, 4. Венков (к), 84. Паланков, 8. Стенио, 21. Бурабия jalt.jpg, 13. Райков, 70. Еуженио ( smqna.jpg 73 Бижев), 19. Курьор
Резерви: 40. Чанович, 23. Кулибали, 7. Расим, 18. Бургхард, 20. Бижев, 11. Петков, 77. Васев
Треньор: Никола Спасов