Шампионът Лукойл Академик продължава победната си серия в първенството като остана без загуба и след двубоя със Спартак (Плевен) (112:74).

Домакините стартираха със серия от 17-5, след която просто поддържаха преднината си, която до почивката набъбна до 51:39. След третата четвърт играчите на Тони Дечев водеха с 84:55, но не намалиха оборотите и преминаха границата от 100 точки.

Павлин Иванов реализира 27 точки за 25 минути игра за Лукойл, а Бранислав Ратковица и Желко Шакич добавиха съответно 15 и 14.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 112:74 (21:14, 30:25, 33:16, 28:19)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Асен Великов 10, Крис Минков 13, Павлин Иванов 27, Димитър Димитров 13, Филип Барович 4 (Желко Шакич 14, Бранислав Ратковица 15, Николай Грозев 13, Румен Василев 3)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Урош Величкович 11, Герасим Николов 12, Веселин Георгиев 10, Димитър Маринчешки 6, Милован Савич 17 (Адриян Секулов 2, Денис Титов 2, Кристиян Кръстев 2, Самуел Франсис 12)