Пирин продължава възраждането си под ръководството на Наджи Шенсой. В мач от 18 кръг на „А” група „орлетата” записаха домакински успех с 3:0 над Локомотив (Пловдив). Това е пети пореден мач на „орлетата” без загуба в „А” група – 3 равенства и 2 победи.

След равностойно първо полувреме, домакините взеха аванс в началото на втората част. Мартин Тошев, който наскоро вкара гол във вратата на „Левски”, беше точен в 57-ата минута, когато се разписа при добавката на удар на Александър Дюлгеров, отразен от Ясин ер Харуби.

В 60-ата минута Христо Стамов получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко, а „орлетата” се възползваха от това. В 62-ата минута топката за втори път се озова във вратата на Локомотив. След удар на Башлиев с глава топката се удари в Крумов, излъга Ел Харуби и влезе във вратата.

Три минути преди края резервата Благой Наков вкара и трети гол за Пирин. С този успех тимът от Благоевград събра 13 точки и измести Монтана от деветото място. „Орлетата” имат предимство пред тима от стадион „Огоста” в директните мачове.