Берое се наложи с минималното 1:0 срещу "Левски" в мач от 18-ия кръг на "А" група. По този начин "сините" продължиха лошата си серия под Аязмото, където паднаха в трети пореден двубой.

Големият герой за тима на Петър Хубчев тази вечер бе Спас Делев. Бившият нападател на ЦСКА прониза Боян Йоргачевич в 64-ата минута, което се оказа достатъчно на домакините да вземат трите точки. Никога досега Делев не беше вкарвал гол на "Левски".

След четвъртата загуба в първенството "Левски" сдаде лидерството на Лудогорец. Двата тима имат по 34 точки, но шампионите са с по-добри показатели от "сините" и остават на върха след 18-ия кръг. Берое пък скъси дистанцията от първото място и вече е на 4 точки зад Лудогорец.
Вицешампионите бяха разбити с 0:5 в Разград само преди дни, но днес играха на висота и заслужено надвиха "Левски". За разлика от мача със Славия (2:0), под Аязмото стражът на "сините" Боян Йоргачевич имаше страшно много работа, а героят Спас Делев и Исмаил Иса не спряха да тормозят неубедителните защитници на столичани. Наставникът Стойчо Стоев предприе само една промяна в титулярите от успеха над Славия. Изтърпелият наказание Максимилиан Карнер се завърна за сметка на Йордан Милиев. В атака Стоев отново се довери на Умар Диаби, който за пореден път разочарова с неубедителна игра.

На противоположния полюс пък бяха Делев и Иса - най-активните играчи на Берое тази вечер. Бившият нападател на ЦСКА пропусна първата ситуация в мача в 6-ата минута, след което се размина с попадение и в 21-ата.

В 25-ата минута дойде най-чистото положение за "Левски" в целия мач. След центриране от корнер Илко Пиргов не боксира по най-добрия начин, топката попадна на главата на Краев, който отблизо я изпрати над напречната греда, вместо да отбележи. До почивката най-запомнящото се беше пропуск на капитана на домакините Иво Иванов. Защитникът бе близо до гол, но за късмет на гостите прати топката на сантиметри покрай дясната греда.

В началото на втората част Диаби се контузи и Стоев пусна Линел Китамбала, който обаче също разочарова и атаката на "Левски" беше доста беззъба до края. Положенията пред Йоргачевич следваха едно след друго и логичното се случи. В 64-ата минута Берое поведе за радост на многобройната си публика. Спас Делев беше изведен отлично от резервата Георги Божилов и с удар по земя прати топката в мрежата на Йоргачевич. Бившият нападател на ЦСКА беше изпуснат от Живко Миланов, нахлу на скорост в наказателното поле на "Левски" и се разписа - 1:0.

В 70-ата минута пък Иса преодоля Аймен Белаид и излезе сам срещу Йоргачевич, но стреля право в тялото му.

Стоев потърси промяна, включвайки още в игра Владимир Гаджев и Радослав Цонев, но до промяна на резултата не се стигна и "Левски" отново си тръгна с празни ръце от Стара Загора. Освен това "сините" паднаха във второ поредно гостуване, след като отстъпиха с 0:1 и на Пирин в Благоевград.