Лидерът във временното класиране на английската Висша лига Манчестър Сити разби у дома заемащия четвърта позиция в Чемпиъншип Хъл Сити с 4:1 и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Лигата.

Мениджърът на „гражданите” Мануел Пелегрини заложи на почти всичките си титуляри и напълно очаквано те доминираха още от самото начело срещу „тигрите”. Националът на Кот д’Ивоар Вилфред Бони вкара за 1:0 в 12-ата минута и успокои феновете на домакините. Този резултат обаче си остана непроменен до края на първата част.

След почивката Манчестър Сити продължи да създава повече възможности пред противниковата врата в търсене на второ попадение, което окончателно да сложи край на интригата. Това се случи в 80-ата минута, когато Келеши Ихеаначо се разписа за 2:0 след асистенция на Рахим Стърлинг. Две минути по-късно скъпата лятна покупка на „гражданите” Кевин де Бройне направи резултата класически – 3:0.

В 87-ата минута Де Бройне вкара втория си в мача, а в последната 90-а минута Андрю Робъртсън вкара почетното попадение за гостите и оформи крайното 4:1. Така Манчестър Сити си гарантира продължаването към следващия етап на надпреварата в преследване на първи трофей за сезона.

Манчестър Сити – Хъл Сити 4:1
1:0 Вилфред Бони (12), 2:0 Келеши Ихеаначо (80), 3:0 Кевин де Бройне (82), 4:0 Кевин де Бройне (87), 4:1 Андрю Робъртсън (90)