Атлетико (Мадрид) е на крачка от класиране за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля в Испания. „Дюшекчиите” спечелиха с 2:1 на стадион „Камп Ноу Мунисипал” при визитата си на третодивизионния Реус Депортиу в първа среща помежду им от 1/16-финалите. Реваншът на „Висенте Калдерон” е на 17 декември.

Домакините изненадващо поведоха след половин час игра с гол на Фран Карбиа, но радостта им бе кратка, тъй като шест минути по-късно аржентинският нападател Лусиано Вието изравни за 1:1.

След почивката в 63-ата минута Саул Нигес направи обрата пълен и донесе победата за водения от Диего Симеоне тим. Аржентинският специалист даде шанс за изява на по-голяма част от резервите на отбора, съхранявайки силите на титулярите за визитата на Гранада в събота от 19:15 часа българско време в Примера дивисион.