Черно море направи домакинско 1:1 с Литекс в мач от 18 кръг на „А“ група. По този начин не се потвърдиха слуховете преди началото на мача, че „оранжевите“ ще спечелят гостуването си във Варна, въпреки че част от основните футболисти останаха извън групата или бяха при резервите. Това е седми пореден мач на тима на Лауренциу Регекампф без загуба в „А“ група.

Симеон Райков откри резултата за Черно море в 25-ата минута, когато се разписа във вратата на Винисиус Баривиейра с удар извън наказателното поле. Десет минути след това „оранжевите“ имаха претенции за дузпа за игра с ръка на играч на „моряците“ в наказателното поле.

Три минути преди почивката Бьорн Маарс Йонсен изравни за Литекс. Той беше точен с глава след центриране отдясно. През втората част двата тима не стигнаха до нов гол. Повечето опасности пред двете врати се изчерпваха с далечни удари или пробиви, завършили със слаби изстрели.

В последната минута на редовното време Черно море също претендира за дузпа. Педро Еуженио падна във вратарското поле при сблъсък със Страхил Попов след центриране на Симеон Райков, но съдията не уважи призивите на „моряците“.

Така Литекс събра 32 точки и се доближи само на две зад лидера „Левски“. Черно море е пети с 25 точки. В следващия кръг „оранжевите“ приемат Лудогорец, а „моряците“ гостуват на Пирин.