Без победител (2:2) завърши българското дерби между Спартак (Москва) на Ивелин Попов и Рубин (Казан) на Благой Георгиев от 17-ия кръг на футболното първенство на Русия.

Благо изкара цял мач на терена и се запомни само с остро центриране в 57-ата минута, докато Попов отстъпи мястото си на Давидов едва минута преди края, отчете се с няколко опасни пробива и удари към вратата на съперника, и бе спънат за дузпа.

Московчани поведоха с 1:0 в 51-ата минута с гол на Зе Луис, Рубин изравни в 70-ата с попадение на Девич, а Промес вкара за 2:1 от дузпа в 73-ата минута. В продължението на мача защитникът на домакините Кверквелия се възползва от лошо изчистена топка и вкара за 2:2 след разбъркване.

Точката остави Спартак на пета позиция в класирането, докато Рубин е 9-и в таблицата.