ЦСКА победи Миньор като гост в Перник с 3:0 в мач от последния есенен 17 кръг на Югозападната "В" група. Головете за "червените" реализираха Николай Цветков (27), Преслав Йорданов (49) и Момчил Цветанов (69). Това бе 16-та поредна победа за ЦСКА, който остава лидер на полусезона с пълен актив от 48 точки. Тимът спечели всичките си срещи, като по този начин изравни постижението си от есента на 2002 година. Тогава под ръководството на Стойчо Младенов "армейците" също спечели всичките си двубои (13).

Миньор завърши двубоя в намален състав заради втори жълт/червен картон за Виктор Софрониев. Съдията Волен Чинков бе част от куриозен случай. През второто полувреме той показа жълт картон на Симеон Ганчев (Миньор). Нападателят тръгна да излиза от терена, но не видя червения цвят на картона, а през първото полувреме имаше вече един жълт картон. След като така и не бе изгонен от рефера, треньорът Петър Анестиев върна Ганчев в игра. След консултация Волен Чинков отново не пожела да изгони футболиста, като по-късно четвъртият арбитър заяви, че през първото полувреме картонът не е бил за него, а за друг играч на Миньор.

Срещата бе изпълнена с грубости, типични за Миньор и футбола в Перник. "Жълто-черните" приеха ЦСКА с доза реваншизъм заради факта, че през лятото Христо Янев напусна Перник заедно с основни играчи и отиде на "Българска армия". Част от футболистите на Миньор отдавна се настройваха крайно негативно именно срещу тези свои съотборници. Нервите на терена се пренесоха и по трибуните. Напрежението ескалира около 75-ата минута, когато солидната агитка на ЦСКА започна да чупи оградата и направи опити да нахлуе на терена. Полицията обаче овладя ситуацията.

Христо Янев заложи на традиционния си състав. На вратата излезе Анатоли Господинов, а пред него в защита Динчев, Чораджийски, Грънчов и Виктор Райчев. В средата на терена започнаха Йордан Йорданов, Аясс и Галчев. По крилата бяха Николай Цветков и Момчил Цветанов, а на върха на атаката Преслав Йорданов.

Домакините стъпиха здраво в двубоя и още в 3-ата минута играчите се хванаха за гушите. Виктор Софрониев бе най-деен от Миньор и получи жълт картон. До 10-ата минута още веднъж футболистите заформиха меле, блъскайки се. В 8-ата минута бе първото спорно положение. Нападател на Миньор се откъсна сам в наказателното поле на ЦСКА, чукна топката покрай вратаря и падна. Съдията Волен Чинков обаче не даде дузпа за перничани. В 20-ата минута Момчил Цветанов направи първия пропуск, след като от няколко метра не успя да уцели вратата. В 27-ата минута крилото направи страхотни финтове между двама, центрира в наказателното поле, където Николай Цветков с левия крак по земя прати топката във вратата. До края на полувремето Миньор така и не създаде нищо опасно пред вратата на ЦСКА, а минута преди края Момчил Цветанов имаше шанс, но ударът му бе спасен от вратаря Алекс Георгиев.

9_3.jpgВ 49-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. След разбъркване и лошо изчистване на защитник на Миньор - Преслав Йорданов, реализира поредното си попадение. В 50-ата минута Виктор Софрониев получи заслужен втори жълт и съответно червен картон, след като задържа откъсващия се Преслав Йорданов. В 64-ата минута се разигра куриозният епизод с нападателя на Миньор Симеон Ганчев, който имаше жълт картон през първото полувреме, получи и втори такъв, но не бе изгонен от Волен Чинков. Четвъртият съдия по-късно уточни, че главният е дал картон на друг играч от Миньор през първата част, а не на Ганчев. В 69-ата минута ЦСКА оформи класически резултат. Влезлият като резерва Костадин Хазуров изведе Момчил Цветанов по дясното крило, нахлу в наказателното поле и реализира за крайното 3:0. В 75-ата минута агитката на ЦСКА опита да нахлуе на терена, чупейки част от предпазната ограда, но полицията овладя сиутацията. До края на двубоя Симеон Ганчев изрита без топка вратаря на ЦСКА Анатоли Господинов, но и този път не бе изгонен от съдията Волен Чинков.