Поморие допусна втора загуба от началото на сезона в „Б“ група. Възпитаниците на Малин Орачев отстъпиха при гостуването на Оборище (Панагюрище) с 1:2 и сдадоха лидерството на Дунав, който отвя с 4:1 Лудогорец II.

Тимът от Панагюрище поведе с 2:0 още през първото полувреме. В 20-ата минута Иван Колев откри след асистенция на Георги Нетов, а в 34-ата отново Колев наказа гостите.

В началото на втората част Любомир Божинов намали за Поморие след гол от дузпа, а до края не падна друго попадение.

Поморийци остават с 34 точки, Дунав е на върха с 35, а Оборище има 25 и заема петото място.

Съставът на Поморие: Я. Георгиев, Ант. Иванов, Г. Петков, Я. Пехливанов, Хр. Лемперов, Сл. Шоколаров, Л. Божинов, М. Орачев, Ст. Стаматов, Ал. Христов, Ахм. Ахмедов